O hipochondrii w Polsce czasem się wspomina. Mówi się o niej w sposób dość błahy, pobieżny, szybki. Właściwie, mało się o niej mówi. A przecież jest źródłem codziennego cierpienia tysięcy osób. Nie pozwala spać, uprzykrza dni spędzane w pracy, niszczy związki, nie raz prowadzi do samookaleczeń. Dlaczego zatem pozostaje tematem tabu?

Fundacja HipochondRAK powstała w 2017 roku. Naszym celem jest szerzenie informacji na temat hipochondrii i niesienie pomocy i wsparcia osobom dotkniętym tym schorzeniem. Chcielibyśmy uczulić internautów i podkreślić, że Hipochondria nie jest wymysłem jednostek a problemem nas wszystkich. Zarówno dotkniętych nią bezpośrednio jak też lekarzy, Narodowego Funduszu Zdrowia, przyjaciół i członków rodzin. To nie jest tylko Nasz problem. To problem, który dotyka większą część społeczeństwa. Problem jest globalny, złożony i poważny, a my mamy ochotę się z nim zmierzyć. Nagłośnić, rozmawiać, nawoływać do otwartej rozmowy.

Beata Banasik (Béa.)

Beata Banasik (Béa.)

wokalistka, performerka, autorka tekstów i muzyki. Absolwentka Wydziału Sztuk Widowiskowych w Arras oraz Konserwatorium Teatralnego w Strasburgu, we Francji. Swoje doświadczenie artystyczne postanowiła przełożyć na stworzenie kampanii społecznej poświęconej hipochondrii. Ma niesamowitą zdolność łączenia ze sobą ludzi, co przełożyło się na zgraną grupę twórców kampanii. Beata jest założycielką Fundacji HipochondRAK i swoją funkcję pełni społecznie. Z natury hipochondryk.

Katarzyna Dorda

Katarzyna Dorda

architektka krajobrazu, miłośniczka miast. Mistrzyni przeprowadzek. Pracowała w biurach projektowych w Polsce, we Włoszech i w czeskiej Pradze. W 2015 i 2017 roku była kuratorką wystaw z cyklu „Dizajn w przestrzeni publicznej” na Zamku Cieszyn. Jako specjalistka ds. wielozadaniowości i menadżerka chaosu, od 2017 roku balansuje między różnymi projektami. Współtworzy Fundację HipochondRAK społecznie i dba o to, by wszyscy wokół byli najedzeni.

Beata Banasik
Prezes Zarządu, Fundatorka Fundacji
banasik@hipochondrak.pl
tel. 690 424 623

Katarzyna Dorda
Wiceprezes Zarządu Fundacji
dorda@hipochondrak.pl
tel. 508 196 520

Fundacja HipochondRAK
NIP: 1132977123
REGON: 380550312
KRS: 0000735873